Reklamní pozice premium odkaz

Důležité rady o investování volných finančních prostředků 1/2

Důležité rady o investování volných finančních prostředků 1/2

Ilustrační foto

Nikdy neinvestujte vše

Mít volné finanční prostředky je dobré a rozhodně to může být spojeno s faktem, že je můžete investovat. Dobrou radou je určitě fakt, že nikdy není správné investovat všechny finanční prostředky. Důvodem je to, že nikdy nevíte, kdy budete finance potřebovat. Investicí si je uvážete jinde, bez možnosti použití. Investovat je proto vhodné jenom jejich část a dále si už nechat pouze finanční rezervu.

Volné finanční prostředky rozložte mezi více investic

Poměrně velká chyba, kterou můžete udělat, je situace, kdy všechny prostředky vložíte na jednu konkrétní investici. Vždy je třeba diverzifikovat portfolio, díky čemuž lze minimalizovat případné ztráty. Vybírat dnes jako investoři rozhodně máte z čeho. Mezi hlavní možnosti současného trhu dnes zcela určitě patří

·         Akcie různých firem

·         Podílové fondy

·         Dluhopisy – firem i států

Investujte peníze, které můžete postrádat

Pokud máte volné finanční prostředky, zhodnoťte, zda je můžete delší dobu postrádat. Většina správných investic je dlouhodobých, třeba i na několik let. A to pochopitelně znamená, že je nebudete mít k dispozici. Dojít ale může i k tomu, že se investice nevydaří a o část přijdete. I proto by se nemělo jednat o finance, které budete na něco potřebovat. Takové raději dejte na spořicí účet, nebo termínovaný vklad – i když je zde zhodnocení podstatně menší.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: investice, peníze

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.