Reklamní pozice premium odkaz

Čeho se vyvarovat při změně splátek u úvěru 2/2

Čeho se vyvarovat při změně splátek u úvěru 2/2

Ilustrační foto

Zjistěte, kolikrát je možné splátku změnit

Vyvarujte se toho, že budete svou splátku měnit velmi často. Většina úvěrových společností má ve svých podmínkách jasně uvedeno, kolikrát je to možné. Proto je dobré neměnit splátku kvůli drobnostem, v řádech několika stovek a nechat si danou možnost k dispozici skutečně až na chvíli, kdy budete ve finanční tísni.

Zjistěte, co vše se změní

Změna splátky může být spojena s několika úpravami a tak je dobré na ně brát zřetel. A to jak aktuálně, tak i do budoucna. Je chybou si jenom změnit splátku a o nic jiného se nestarat. Zjistěte si, jak se to následně projeví na celém vašem úvěru, který splácíte a několik let ještě splácet budete. K čemu může dojít? Může se jednat třeba o:

·         Změnu termínu splátek
·         Prodloužení splácení půjčky
·         Navýšení o poplatky

Promyslete si, zda potřebujete skutečně změnu

Změna splátek je rozhodně dobrou cestou, jak zvládnout splácení. Vyvarujte se ale tomu, že si budete termín posouvat, i když vám to ve výsledku k ničemu nebude. V takovém případě je dobré zkusit jiné možnosti, jako je třeba možnost odpuštění nebo posunutí splátky. To může ve výsledku pomoci mnohem více, hlavně když peníze skutečně nemáte.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: půjčka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.