Reklamní pozice premium odkaz

Zajímavé tuzemské akcie 2/2

Zajímavé tuzemské akcie 2/2

Ilustrační foto

Philip Morris ČR

Nejznámější a největší tabáková společnost u nás. To je Philip Morris ČR, která aktuálně zaměstnává přes 1 200 lidí a počet akcií, které jsou v oběhu, dosahuje čísla 2 745 386. Hlavním podnikatelským segmentem této společnosti je tabákový průmysl, a to v souvislosti s prodejem tabákových výrobků, ale i jejich distribucí. A to jak v rámci České republiky, tak i v rámci Slovenska.

Ne každého ale tento tabákový gigant může oslovit. I když patří mezi zajímavý tip na tuzemské akcie, je třeba říci, že někteří investoři mohou brát v potaz i celkové morální hledisko. Proto ze svého portfolia tuto společnost vyřazují.

ČEZ

Tuzemská společnost zabývající se především produkcí elektrické energie, ale i poskytováním souvisejících služeb, kam se může řadit i dodávka a prodej tepla. ČEZ je tuzemským gigantem, který provozuje i celou řadu elektráren, od klasických uhelných, až po elektrárny jaderné, solární, stejně jako i vodní.

Aktuálně firma zaměstnává necelých 26 000 zaměstnanců a počet akcií, které jsou v oběhu, je 534 234 738. Z hlediska dlouhodobého výhledu jsou akcie ČEZ rozhodně jednou z nejvíce doporučovaných a jistých možností.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: akcie, investice

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme