Reklamní pozice premium odkaz

Zajímavé tuzemské akcie 1/2

Zajímavé tuzemské akcie 1/2

Ilustrační foto

Kofola

Nejznámější producent nealkoholických nápojů u nás. To je společnost Kofola. Aktuálně má v oběhu celkem vysoký počet akcií, a to konkrétně 22 292 530. Důvodem, proč se rozhodnout právě pro tyto tuzemské akcie je jak tradice společnosti, tak i její obliba nejenom u nás, ale i na Slovensku. Pozitivem je i celkem úspěšný vstup na několik zahraničních trhů, nebo i celkem široké portfolio produktů.

Sem nepatří jenom klasická limonáda 22 292 530, ale třeba i známá Vinea, energetický nápoj Semtex, voda Rajec, nebo dětský nápoj s označením Jupík.

Unipetrol

Holdingová společnost působící v segmentu rafinérií, která má nejenom silné, ale doslova dominantní postavení na trhu. Unipetrol aktuálně zaměstnává více než 3 800 lidí a počet akcií, které jsou v oběhu, je zhruba 181 334 764. Firma se zabývá službami v oblasti rafinérských a ropných produktů, stejně jako v oblastech alkoholů, agrochemikálií a mnoho jiného. Především pro své dobré postavení na trhu a její velikost je určitě dobrou volbou.

Primárně nesmíme zapomínat ani na její dceřiné společnosti, v rámci kterých lze společnost Unipetrol rozdělit do tří segmentů, a to:
· Zpracování ropy
· Velkoobchod ropy
· Petrochemická výroba

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: investice, akcie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme