Reklamní pozice premium odkaz

Výběr z nejúspěšnějších světových komodit 2/2

Výběr z nejúspěšnějších světových komodit 2/2

Ilustrační foto

Diamanty

Nejvzácnější ze všech vzácných kamenů jsou jistě diamanty. Proto ani na ně nelze ve světě nejúspěšnějších komodit zapomínat. Tento netvrdší materiál, jenž se v přírodě vyskytuje, se těží zejména v Africe, Austrálii, Rusku nebo Brazílii. Nejčastěji jsou diamanty upravovány pro využití ve šperkařství, vybroušené diamanty se nazývají brilianty. Pro obchodování na poli komodit jsou využívány takzvané investiční diamanty, jsou celkem stálou surovinou a vyhýbá se jim inflace. Cena je odvislá od karátů, barvy a čirosti daného kousku, neexistuje tedy jednotná cena jako u ostatních cenných kovů či komodit.

Sojové boby

Vedle pšenice a rýže jsou sojové boby další významnou komoditou, která se pyšní největší spotřebou v rámci celosvětového měřítka. Se sojovými boby se samostatně neobchoduje, na trhu se prodávají jejich produkty, konkrétně sojové mléko, olej a soja. Soja je využívána jak v potravinářském, tak i kosmetickém průmyslu, uplatnění našla i na poli biopaliv.
Největšími distributory sojových bobů jsou Spojené státy, Brazílie a Argentina. I když se jedná také o sezónní komoditu, která je závislá na počasí, poptávka je nadále velká. Aktuální cena soji prodělala velký propad. Na konci května byla cena za bušl zhruba 1040 centů, v půli června je to pouze 905 centů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: investice, komodity

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme