Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější světové akcie 1/2

Nejúspěšnější světové akcie 1/2

Ilustrační foto

Abbott Laboratories

Společnost, která se zabývá výrobou a vývojem léčiv pochází z amerického Chicaga. Zaměřuje se také na zdravotnické prostředky, výživové produkty i diagnostické přístroje. Tato úspěšná firma patří mezi největší hvězdy v oblasti výplaty dividend. Ty svým akcionářům vyplácí každé čtvrtletí už od roku 1924. Neustále také dochází k jejich navyšování, a to už 46 let vkuse. Současný výnos činí 1,9 % a i nadále jsou hospodářské výsledky společnosti.

Aktuální cena akcií se drží na částce okolo 62 dolarů, přičemž od začátku roku 2016 akcie neustále stoupají. Vzrůstající tendenci mají i nyní.

McDonald's

Americká společnost provozující jeden z největších řetězců rychlého občerstvení patří také právem mezi nejúspěšnější firmy i v oblasti akcií. Založena byla tato firma v roce 1940 v Kalifornii. Hamburgery, které jsou známé po celém světě, si brzy získaly své uznání a rozšiřovaly se nejprve po území spojených států a následně i za jejich hranice. Dnes je jen několik restaurací v přímém vlastnictví společnosti McDonald's, ostatní jsou provozovány na základě franšízingu, tedy práva nést slavný název a dodržovat jistá pravidla, podnik však je ve vlastnictví soukromém.

Co se akcií této veleúspěšné americké společnosti týká, pak i zde se mají akcionáři královsky s ohledem na vyplácené dividendy. Společnost je navyšuje už 41 let v řadě a čtvrtletní dividenda odpovídá 2,3 % výnosu.
Cena akcií se na burze aktuálně drží na částce kolem 160 dolarů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: akcie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme