Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější Evropské akcie 2/2

Nejúspěšnější Evropské akcie 2/2

Ilustrační foto

Siemens

Mezi další společnost, která se může pyšnit nejúspěšnějšími akciemi na evropském trhu, je Siemens AG. Jedná se o jednoho z největších výrobců elektroniky na světě. Historie společnosti souvisí s vynálezem telegrafu, založena byla v roce 1847.

S akciemi, které jsou samozřejmě také velmi úspěšné, se obchoduje na Frankfurtské a také Newyorské burze. Současná cena akcií společnosti Siemens činí přibližně 120 Eur. Je možné toto období vnímat jako to úspěšnější. Ohlédnutím zpět je totiž patrné, že se akcie pohybovaly v nižších částkách a docházelo i k mnohým výraznějším poklesům cen.

Henkel

Poslední německou úspěšnou společností je Henkel AG & Company, KGaA. Tato firma, zabývající se chemií a výrobou spotřebního zboží, byla založena v roce 1876 a sídlí v Düsseldorfu. Mezinárodní korporace je známá především zbožím, které cílí na péči o domácnost a tělo. Vlajkovými značkami společnosti Henkel jsou zejména Persil a Fa. Mezi lepicími technologiemi je to pak značka Loctite.

Akcie společnosti se nyní pohybují okolo částky 110 Eur, v dlouhodobém časovém horizontu se dá říci, že zaznamenávají pozvolný pokles, avšak aktuálně v posledních dvou měsících se křivka stáčí opět vzhůru.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: akcie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme