Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější akcie v České republice 2/2

Nejúspěšnější akcie v České republice 2/2

Ilustrační foto

Toma a.s.

Akciová společnost Toma patří mezi nejúspěšnější společnosti u nás, co se obchodování s akciemi týče. Otrokovická společnost, která má bohaté portfolio činností se zaměřuje zejména na distribuci energií, tedy elektřiny, tepla, vody i stlačeného vzduchu. Věnuje se také realitám, leasingu, provozuje čistírnu odpadních vod nebo železniční vlečku. Firma provádí opravy motorových vozidel, ale věnuje se i ekologii.

Momentální cena akcií této společnosti činí 1210 korun. Co se historie týká, pak i tato firma si drží celkem stabilní pozici, a to již zhruba po dva roky, kdy se akcie nijak výrazně nehýbou a zakotvily právě kolem zmiňovaných dvanácti set korun.

Philip Morris ČR a.s.

I když tato společnost není ryze českou, patří její akcie mezi nejúspěšnější na našem trhu. Philip Morris ČR a.s. spadá do skupiny Philip Morris International Inc., kdy se věnuje produkci tabákových výrobků pod značkami Marlboro, L&M, Red & White, Philip Morris, Petra a Sparta. Na Pražské burze obchoduje společnost od roku 1993.
Aktuálně se akcie drží za hranicí patnácti tisíc korun, což je široko daleko nejvyšší částka za akcie u nás. V březnu 2018 se akcie vyšplhaly až k osmnácti tisícové hranici, nyní se však došlo k jejich poklesu. Stále je to však výhodná pozice na rozdíl od let předešlých, kdy se kupříkladu v roce 2016 a 2017 držely dlouhodobě na hranici třinácti tisíc korun.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: akcie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme