Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější akcie v České republice 1/2

Nejúspěšnější akcie v České republice 1/2

Ilustrační foto

ČEZ a.s.

České energetické závody neboli ČEZ a.s. je gigant na poli výroby a dodávek energetiky, a to nejen na našem území, ale i v jiných státech střední a jihovýchodní Evropy. Kromě elektřiny dodává také plyn a teplo. Rozsah působnosti této společnosti je ještě větší, zaměřuje se i na projektování, jaderný výzkum, telekomunikace, i výstavbu nebo údržbu. Společnost působí také ve velkém v Polsku, Rumunsku nebo Bulharsku. Firma jde s dobou a nezanedbává ani obnovitelné zdroje.

S akciemi ČEZ se obchoduje zejména na Pražské burze, k dostání jsou však také na burze frankfurtské či varšavské. Koupit se dá akcie ČEZu zhruba za 552 korun, prodat pak o dvě koruny dráž. Oproti loňskému roku je možné pozorovat jejich růst.

Komerční banka a.s.

Bankovní společnost, která je u nás známá pod názvem Komerční banka se zkratkou KB patří pod finanční skupinu Société Générale. Založena byla v roce 1990 jako státní peněžní ústav, o dva roky později se přetransformovala na akciovou společnost. S akciemi Komerční banky se obchoduje na Pražské burze. Společnost se zaměřuje především na bankovní a finanční služby jak pro fyzické osoby, tak pro podnikatele. V roce 2012 obdržela ocenění Banka roku.
Aktuální cena akcií Komerční banky činí průměrně 922 korun. V dlouhodobém horizontu se jedná o celkem stabilní situaci bez výrazných poklesů i vzestupů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: akcie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme