Reklamní pozice premium odkaz

Kam uložit bezpečně peníze?

Kam uložit bezpečně peníze?

Ilustrační foto

Máte naspořené peníze a nevíte kam je bezpečně uložit? Odpověď není jednoduchá, ale existují investice s velmi malým rizikem. Které to jsou?

Termínované vklady a spořící účty

Do výše 100 tisíc EUR jsou vklady v bankách pro občany Evropské unie pojištěné, takže v případě krachu banky by se měly vklady vyplatit z pojistného fondu. To dává poměrně vysokou míru bezpečnosti. Problémem ale jsou v současné době úrokové sazby, které se blíží nule. Inflace je tedy rychlejší, než výnosy z úroků a vklady se tak pomaloučku znehodnocují.

Stavební spoření

Zde je situace o něco lepší, než u klasických vkladů v bance. Hlavním důvodem je státní podpora ve výši 2 000 Kč ročně při vkladu 20 000 Kč každý rok. Nejde o žádné zázračné zhodnocení, ale přesto je to lepší, než nic nebo než peníze klasicky v bance. Navíc je stavební spoření také pojištěno.

Nemovitosti a pozemky

Pokud máte větší obnos peněz, zauvažujte do investice do nemovitostí a pozemků. Ceny neustále rostou. Přesto je potřeba upozornit na riziko současné realitní bubliny. Mnoho odborníků opakovaně upozorňuje, že ceny nemovitostí a pozemků jsou nafouknuté a mohou kdykoliv spadnout. Ovšem nemovitosti a pozemky se zatím vždy z delšího pohledu z pádu cen vzpamatovaly. 

Zlato

Cena zlata v dlouhodobém horizontu roste. Ovšem znovu je třeba vychytat v hodnou dobu, neboť křivka ceny různě kolísá a nejde o malé rozdíly.

Stoprocentní jistotu vám nikdo bohužel nedá a každý se musí rozhodnout za sebe. Obecně platí princip, že čím větší jistota, tím menší výnosy.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: investice, peníze, výnosy, nemovitosti, zlato, banka, spoření

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme