Reklamní pozice premium odkaz

Jak získat bitcoin 1/2

Jak získat bitcoin 1/2

Ilustrační foto

Bitcoin je digitální měna, nezávislá na důvěře jejího vydavatele. K provádění transakcí slouží body peer-to peer síť, o zabezpečení měny se stará kryptografie. Kryptografie zabraňuje opakovanému využívání již utracených peněz.

Pořiďte si bitcoinovou peněženku

Bitcoiny jsou uloženy v počítači ve formě souboru s peněženkou. Prvním krokem k jejich získání je pořízení bitcoinové peněženky. Můžete si jí stáhnout jako software do počítače, avšak mnohem praktičtější je stáhnout si ji do mobilního telefonu jako aplikaci. Aplikace jsou dostupné pro Android i pro iOS. Existuje několik druhů bitcoinových peněženek. Jednou z nich je softwarová peněženka Klient, kterou si stáhnete do počítače a pracujete s ní podobně jako s internetovým bankovnictvím. Mezi další známé bitcoinové peněženky patří Botcoin QT, Multibir, Electrum-LTC.

Vytvořte adresu pro příjem bitcoinů

První adresu pro příjem bitcoinů získáme automaticky po instalaci peněženky. Adresa nám slouží pro získání bitcoinů i pro platbu s nimi. Jedna adresa nám však stačit nemusí. Další adresy přidáváte kliknutím na tlačítko Nová adresa v záložce Přijmi nebo Žádost. Při provádění transakcí se používá privátní klíč, jedná se o dlouhou řadu písmen a čísel sloužící k potvrzení, že jste vlastníkem odeslaných bitcoinů. Kromě privátního klíče potřebujete heslo, které je podpisem, kterým stvrzujete platbu. Heslo si volíte sami, nechcete-li o své bitcoiny přijít, zvolte silné heslo. Je samozřejmostí, že váš počítač má být dobře zabezpečen, jinak se může snadno stát, že o své bitcoiny přijdete.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: investice, bitcoin

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme