Reklamní pozice premium odkaz

Důležité rady o investování volných finančních prostředků 2/2

Důležité rady o investování volných finančních prostředků 2/2

Ilustrační foto

Finanční prostředky investujte postupně

To souvisí s rozložením vašeho investičního portfolia. Rozhodně není správnou cestou to, že vezmete všechny peníze a během pár dní je proinvestujete. Všechno chce čas a tak je lepší je investovat postupně, třeba ni v řádech několika měsíců. A to podle toho, jaké investiční příležitosti se budou objevovat, stejně jako i podle toho, jak se bude vyvíjet celková situace na finančním trhu.

Cílem by měla být jejich ochrana

I u volných finančních prostředků by měla být hlavním cílem jejich ochrana. Ta souvisí s tím, že je dobré vyhledávat spíše investice, kde je adekvátní riziko a kde převládá větší šance na to, že budete z investice profitovat. Jít bezhlavě do velmi rizikových investic je i s nepotřebným volným kapitálem doslova hazard.

Mějte jasno o tom, kolik chcete vydělat

Vždy je třeba mít jasno o tom, kolik chcete, aby vám vaše volné finanční prostředky přinesly peněz. Podle toho následně volte druhy investic, míru rizika, nebo i to, kolik celkem investujete.  

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: investice

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.