Reklamní pozice premium odkaz

Hlavní příčiny zpomalení internetu

Hlavní příčiny zpomalení internetu

Ilustrační foto

Měli jste rychlý internet, který je najednou výrazně pomalejší a vy nevíte proč? Může se jednat o mnoho příčin, přičemž několik hlavních vám vysvětlí náš článek.

Oslabení wifi signálu

Prověřte, jestli z nějakého důvodu nedošlo k oslabení wifi signálu, který byl dříve silnější. Jeho signál totiž může ovlivňovat mnoho faktorů. Vedle počasí, se kterým moc neuděláte, ale může hrát roli i nová mikrovlnná trouba nebo nějaký jiný druh přijímače a vysílače. Typicky se jedná o mobilní telefon.

Velký počet odběrných míst

Pokud se zvýšil počet uživatelů, kteří používají vaši wifi síť, může to mít vliv na rychlost internetu. Tedy v duchu hesla čím více, tím pomaleji.

Zastaralé zařízení

Čas od času se vyplatí obměnit router. To je důležité zejména v okamžiku, když dojde ke zvýšení rychlosti ze strany dodavatele a vy jste na to nereagovali adekvátním upgradem techniky.

Zavirování počítače

Také viry dokážou ovlivnit funkčnost počítače, což může mít sekundární a někdy primární dopad na rychlost připojení k internetu.

Pozor na nevhodný sw

Některé druhy sw ovlivňují rychlost připojení internetu tím, že neustále něco na počítači dělají. Stačí různá vyskakovací okna, nabídky nebo zbytečné kontroly a rychlost klesá. nenechávejte si na počítači zbytečnosti.

 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: internet, připojení k internetu

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme