Reklamní pozice premium odkaz

Zajímají vás nebankovní půjčky a uvažujete, že si některou z nich vezmete?

Zajímají vás nebankovní půjčky a uvažujete, že si některou z nich vezmete?

Ilustrační foto

Přemýšlíte o koupi svého prvního auta nebo si chcete vylepšit domácnost? Nemusíte vždy chodit do banky. Existuje spousta nebankovních věřitelů jako je Tetička, kteří poskytují konkurenční sazby i poplatky. Mnoho lidí předpokládá, že pro úvěr tak velký jako na koupi auta nebo vybavení domácnosti musí být jejich věřitelem banka. Ale existují i jiné varianty. Stále více lidí se obrací k nebankovním společnostem.

Co je nebankovní věřitel?

Nebankovní věřitel je finanční instituce, která nabízí úvěrové produkty, ale není bankou. Protože nebankovní subjekty jsou regulovány méně vládními orgány, mnoho lidí nesprávně předpokládá, že nebankoví věřitelé jsou méně důvěryhodní, v současné době to ale není pravda. I nebankovní instituce by měly mít licenci České národní banky. Další rozdíl mezi bankami a nebankovními finančními institucemi spočívá v tom, že nebankovky jsou v soukromém vlastnictví, a tak získávají finanční prostředky na úvěry z jiných zdrojů. Kromě toho také nebankovní společnosti nabízejí úvěry online a vy tak nemusíte nikam chodit. Půjčka od Tetičky je tak dostupná pro všechny, kteří bydlí v Ústí nad Labem. Buď ji vyřídíte celou přes internet, nebo vás může navštívit obchodní zástupce u vás doma.

Jaké typy úvěrů nabízejí nebankovky?

Nebankovní finanční instituce nabízejí několik hlavních typů úvěrů. A mnohdy se vyrovnávají bankám. V České republice existují velké společnosti, ale také malé, které jsou také oblíbené. Abychom si mohli vybrat, musíme znát nabídku. Nebankovní společnosti tak nabízejí:

  • bezúčelové dlouhodobé úvěry
  • Úvěry na auto
  • Kreditní karty
  • Konsolidace

Bezúčelové dlouhodobé úvěry

Tyto úvěry jsou klasické a podobné těm, které najdete v bance. Nicméně se přeci jen od nich odlišují. A to zejména tím, že je lze vyřídit z pohodlí domova. Sice už se toto vyřízení rozšiřuje i mezi bankami, nicméně stále ještě v hodně případech musíte navštívit pobočku. Říká se také, že na produkt půjčka bez ručitele od nebankovní společnosti dosáhne daleko více lidí, jelikož jejich požadavky nejsou tak striktní. Co se týče úrokové sazby, je dost těžké stanovit, u které instituce bude úvěr levnější.

Úvěry na auto

V případě, že si chcete pořídit jiný automobil, tak máte v podstatě dvě možnosti. Buď ho budete financovat ze spotřebitelského úvěru anebo využijete nebankovní půjčky bez registru a zvolíte něco jako leasing. To znamená, že majitelem auta, až do zaplacení, bude úvěrová společnost.

Kreditní karty

Kreditní karta je výhodným finančním produktem, který lze použít pro každodenní nákupy, jako jsou potraviny a další zboží a služby. Karta také může být skvělým zdrojem pro nákup:

  • elektroniky, jako jsou televizor nebo počítače
  • potravin
  • oblečení

Při nákupu kreditní kartou je důležité pamatovat na to, že je to stále jen úvěr, která je potřeba zaplatit. Tato půjčka má roční procentní sazbu. Úvěrový limit se odvíjí od vašeho příjmu i toho, jestli jste dost bonitní. Kreditní karty se liší od debetních karet tím, že debetní karta je propojena přímo s běžným účtem a částka je odečtena z disponibilního zůstatku na tomto účtu.

Konsolidace

Konsolidace je produkt, který pomáhá velkému množství lidí. Jde o to, že pokud máte více půjček nebo kreditních karet. Jde tak o to, že jedním úvěrem zaplatíte všechny, které máte a měsíčně tak splácíte jen jednu splátku.

Krátkodobé půjčky pomohou před výplatou

Tyto půjčky také poskytují nebankovní společnosti a mnohé z nich můžete znát i z médií. Rychlá půjčka je vhodná zejména pro ty, kteří potřebují vyřešit akutní krizovou situaci a stačí těmto lidem jen několik málo tisíc korun. Překvapivě rychle je vyřídíte a peníze máte k dispozici řekněme během pár hodin. Pokud máte vše připraveno, tak i dříve. Zejména jde o naskenování občanského průkazu a výpisu z bankovního účtu.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: pr, půjčka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme