Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Bankovní nebo nebankovní půjčka 2/2

Rozhodněte se: Bankovní nebo nebankovní půjčka 2/2

Ilustrační foto

Nebankovní půjčka

Možnost, v rámci které získáme peníze od soukromé společnosti. Tou může být v podstatě jakákoliv, která splní několik podmínek. I nebankovní půjčka může nabídnout širokou škálu úvěrů. Jsou to spotřebitelské půjčky, ale třeba také americká hypotéka, nebo půjčka před výplatou. Nebankovní půjčky tak mohou nabídnout sumy od pár tisíc, do několika milionů. Samozřejmě i v tomto případě je možné vybrat si jak z účelové podoby úvěru, tak i z podoby neúčelové půjčky.

Nebankovní půjčka a její výhody a nevýhody

Hlavní výhodou je určitě dostupnost půjček, jelikož nebankovních společností je mnohem více, než samotných bank. Výhodou je i celkem jednoduché získání a také rychlé vyřízení. I když se pravidla od prosince 2016 lehce zpřísnila, stále je nebankovní půjčka na získání mnohem jednodušší, než v případě banky. A to i s možností toho, že bude konkrétní žádost vyřízena z pohodlí domova žadatele, a to v podstatě jednoduše online, bez nutnosti kamkoliv chodit. Co je naopak nevýhodou, to je určitě výše úrokové sazby. I když existuje několik výjimek, obecně musíme říci, že nebankovní půjčky jsou považovány za nejméně výhodnou možnost v případě, kdy máme zájem o půjčku. A to jak s ohledem na úroky, tak s ohledem na RPSN, které zahrnuje i další možné náklady spojené s vyřízením. Vždy záleží na konkrétní společnosti.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: peníze, půjčka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme