Reklamní pozice premium odkaz

Jak si vybrat dobrou půjčku?

Jak si vybrat dobrou půjčku?

Ilustrační foto

Vyznat se v moři půjček, úvěrových nabídek a poznat, který typ půjčky pro vás bude ten nejlepší, není zrovna snadné. Následující řádky vám představí základní úvěrové produkty, které je možné si sjednat. Díky tomu si pak budete moci vybrat půjčku, která vaše problémy vyřeší a nepřinese vám další.

Základních typů půjček je několik. Abyste poznali, který z typů je pro vás ideální, je potřeba se o nich dozvědět trochu více. Ne všechny totiž mají stejné podmínky a řeší všechny potíže.

Hotovostní půjčka

Asi nejběžnější typ půjčky, kterým se financuje nové auto, nutné opravy nebo vybavení domácnosti. Hotovostní půjčky se dělí na účelové a bezúčelové. Účelová půjčka má tu výhodu, že můžete získat lepší úrok. Musíte však bance sdělit, na co peníze použijete. Oproti tomu u bezúčelové půjčky se vás na nic banka nebude ptát, ale úroky budou o něco vyšší.

Po podpisu smlouvy budete mít peníze připsány na účet během několika minut a splácet je budete v měsíčních splátkách.

Sloučení půjček (konsolidace)

Může se stát, že budete mít půjček víc, nebo podlehnete kouzlu okamžiku a sjednáte si další nevýhodnou či dokonce neférovou půjčku na věci, které nepotřebujete. Ve chvíli, kdy vám začnou půjčky přerůstat přes hlavu, nemusí to být konec světa. Pro tyto případy tu existuje konsolidace půjček nebo také sloučení. Funguje to tak, že vám banka sloučí půjčky do jedné a splátku nastaví tak, aby nezatěžovala váš rodinný rozpočet a měli jste lepší přehled.

Česká spořitelna vám navíc umožní splátku zdarma snížit na polovinu nebo ji zvýšit a splatit tak půjčku dříve. Dostanete i možnost si splátku odložit nebo změnit datum splácení. Se starostmi s převedením půjček od jiných společností vám v České spořitelně pomohou.

Kreditní karta není půjčka ve smyslu půjčení hotovosti, jedná se spíše o způsob placení za nákupy. Můžete s ní platit v obchodech, na internetu i v zahraničí. Funguje obdobně jako debetní karta, s tím rozdílem, že platby jsou od vašeho účtu odděleny.

Využít u ní můžete tzv. bezúročné období, během kterého využíváte peníze banky, aniž byste platili něco navíc. Odčerpané peníze můžete splácet postupně v měsíčních splátkách nebo rovnou částku splatit celou.

Kontokorent

Kontokorent vytvoří rezervu na vašem účtu, díky tomu budete mít jistotu, že platby odejdou včas, i přes to, že nemáte na účtu dostatek peněz. Můžete tedy jít do mínusu. Každá příchozí platba na účet potom dorovnává účet do plusu, proto kontokorent nemá žádné pravidelné splátky. Podmínkou však je mít ho alespoň 1 do roka dorovnaný.

Peníze na klik

Česká spořitelna má pro své klienty ještě jednu možnost, jak si bezpečně půjčit peníze. Peníze na klik jsou vlastně rezerva, kterou máte připravenou bokem pro případ neočekávaných výdajů. Dokud ji nepoužijete, nic vás nestojí. V momentě, kdy potřebujete peníze, převedete si je během chvilky na svůj účet prostřednictvím internetového bankovnictví, bankomatů nebo po telefonu. Až poté začnete půjčené peníze splácet v pravidelných splátkách. Kdykoli můžete zdarma poslat mimořádnou splátku nebo čerpanou částku zcela doplatit.

Možností, jak si chytře a bezpečně půjčit je opravdu hodně. V každém případě si ohlídejte podmínky, které vám banka nabízí. Klidně si i porovnejte více možností nebo se poraďte s poradcem, abyste měli jistotu, že jste si vybrali správně.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: pr, půjčka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme