Reklamní pozice premium odkaz

Čeho se vyvarovat při změně splátek u úvěru 1/2

Čeho se vyvarovat při změně splátek u úvěru 1/2

Ilustrační foto

Změna by vám měla skutečně pomoci

Když se rozhodnete pro to, že bude změna splátky skutečně realizována, je třeba myslet na to, že by vám měla opravdu pomoci. Konkrétně je třeba mít promyšleno, kolik peněz bez problémů zvládnete posílat a právě takové hodnoty by měla být nová splátka. Je chybou bezhlavě a náhodně zvolit určitou částku, jelikož je pravděpodobné, že ji budete opět měnit.

Pozor na poplatky

I když se změna splátky může jevit jako výhoda, pamatujte na to, že může být také zpoplatněna. Je dobré si spočítat, zda se vám změna splátky skutečně vyplatí, nebo může dojít naopak k tomu, že i když je splátka v požadované výši, nevyhnete se zaplacení poplatku, který vám celý úvěrový produkt ještě více zdraží. Ideální je, když je změna splátky zdarma.

Myslete na termín splátky

U některých společností neměníte jenom výši splátky, ale je možné měnit také termín. Pokud se rozhodnete posunout právě ten, opět se vyvarujte jakémukoliv bezhlavému posouvání. Ideální je zvolit takový termín, aby následoval několik dní po vaší výplatě. Budete tak mít jistotu, že budete moci splátku ihned poslat. Nedojde k tomu, že peníze mezitím utratíte a budete opět hledat řešení.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: půjčka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme