Reklamní pozice premium odkaz

Co jste možná nevěděli o vymáhání dluhů nebankovními společnostmi 2/2

Co jste možná nevěděli o vymáhání dluhů nebankovními společnostmi 2/2

Ilustrační foto

Některé jednají eticky

Konkrétní metody a postupy se odvíjejí primárně od toho, u jaké společnosti je o peníze žádáno. U některých tak může být celkem velkou jistotou, že bude jednat eticky a férově. Dnes existují i různá nezávislá hodnocení založená na testech, která mohou jasně a přesně ukázat to, jak si dnes některé společnosti stojí a jak jejich vymáhání probíhá.

Soud obvykle nepoužívají

Pokud dojde na poslední upozornění, následuje situace, která nejde k soudu, ale jde naopak k rozhodci. Ten je jednou ze součástí vymáhacího procesu. Zajímavostí zde je, že jeho rozhodnutí má právní váhu a může být předáno exekutorům. Na rozdíl od soudu ale nemusí být ve všech případech férový. Stejně jako je třeba zmínit, že daný rozhodce funguje výrazně rychleji, než soudy. Zatímco těm může rozhodnutí trvat roky, u rozhodců nemusí být delší, než týdny.

Ne vždy chtějí vymáhat

Pro nebankovní společnosti je vždy lepší, když dojde k tomu, že jejich klient bude postupně splácet, třeba po menších částkách. Než tedy dojde k vymáhání dluhů, snaží se s ním domluvit na jiných možnostech, spojených třeba se snížením splátky.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: dluhy, půjčka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme