Reklamní pozice premium odkaz

Co jste možná nevěděli o vymáhání dluhů nebankovními společnostmi 1/2

Co jste možná nevěděli o vymáhání dluhů nebankovními společnostmi 1/2

Ilustrační foto

Ne vždy je vymáhají sami

Když se nebankovní společnosti rozhodnou pro vymáhání dluhu, tak málokdy dochází k tomu, že ho vymáhají sami, svépomocí. Není nic neobvyklého, že mají nasmlouvané inkasní společnosti, kterým danou pohledávku předají a ty se již o samotné vymáhání přímo starají a snaží se klienta přimět k tomu, aby začal spolupracovat a hlavně platit to, co platit v rámci závazků má.

Mají několik vymáhacích postupů

Vymáhání dluhů nebankovními společnostmi může být spojeno s několika postupy, které na sebe vzájemně navazují a jedna přechází v druhou. A to s ohledem na to, jak dlužník spolupracuje, nebo nespolupracuje. Když se podíváme na několik hlavních postupů, které jsou spojeny s vymáháním, potom se jedná primárně o tyto konkrétní:

·         Telefonické upomínání

·         Upomínání formou dopisů

·         Osobní návštěvy

Mohou být poměrně nepříjemné

Vymáhání dluhů nebankovními společnostmi může být v mnoha případech celkem nepříjemné. A to z toho důvodu, že některé metody mohou být skutečně obtěžující. Telefonáty mohou být realizovány pozdě v noci, nebo brzy ráno, aby došlo k celkovému obtěžování dlužníka. Dopisy zase mohou být záměrně označeny tak, aby se okolí snadno dozvědělo, že daná osoba něco dluží a měla tak snahu zaplatit.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: půjčka, dluhy

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme