Reklamní pozice premium odkaz

Co jste možná nevěděli o exekucích 3/3

Co jste možná nevěděli o exekucích 3/3

Ilustrační foto

Domluva je možná

I exekutoři jsou lidé a dá se s nimi domluvit. Je pro ně i lepší, když dlužník své závazky uhradí v pravidelných splátkách, než když budou muset zabavovat a prodávat majetek. Ideální je se po zjištění exekuce konkrétnímu úřadu ihned ozvat a domluvit se na možnostech toho, že budete své dluhy pravidelně splácet.

Nemohou zabavit vše

I když mají velkou moc, během exekuce se rozhodně nedá zabavit vše. Na to jsou zákony. Jedná se třeba o snubní prsteny, domácí mazlíčky, věci pro děti, věci pro základní obživu, a pokud jde o peníze, je to v první fázi také dvojnásobek životního minima. A to jak na bankovním účtu, tak třeba v hotovosti.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: exekuce

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.