Reklamní pozice premium odkaz

Pozor na uzavírání cestovního pojištění ze zahraničí

Pozor na uzavírání cestovního pojištění ze zahraničí

Ilustrační foto

Pokud se chystáte na cesto do zahraničí, měli byste uzavřít pojištění ještě když jste na území České republiky. Jinak si zaděláváte na problémy. Proč?

Z ciziny výjimečně

Drtivá většina poskytovatelů cestovního pojištění ho umí se zákazníkem uzavřít online přes internet. To není světoborná novinka. Ovšem málokdo již ví, že mají ve svých podmínkách ustanovení o tom, že pojistník není v době uzavření cestovního pojištění v zahraničí. Jedná se o ochranu toho, aby pojistník neuzavíral smlouvu až tehdy, když už mu hrozí nějaké zdravotní či jiné problémy, na které chce pojistné krytí. 

Proto pokud jste již v zahraničí a chcete uzavřít cestovní pojištění, dobře si prostudujte podmínky jednotlivých poskytovatelů. Kdybyste porušili výše uvedenou smluvní podmínku, nemuseli byste plnění nakonec dostat.

Když už z ciziny, tak s karenční lhůtou

Pokud někdo poskytuje cestovní pojištění s uzavřením ze zahraničí, obvykle si dá do podmínek tzv. karenční dobu. To je období, kdy pojistka pár dní neplatí. Tím se pokryje období akutní potřeby čerpání pojistky, kterou pojistník uzavřel až v době nouze, nikoliv s předstihem v rámci prevence. 

Jak to vyřešit

Zřejmě nejefektivnější jsou dvě cesty. Buď můžete mít celoroční cestovní připojištění, například v rámci lepší platební karty, jiného druhu pojištění nebo nějaké další bankovní služby. Kdo hodně cestuje, mlže využít globální roční pojištění na cesty.

Těm ostatním nezbývá nic jiného, než důkladně projít nabídky cestovního pojištění a uzavřít to, které uzavření pojistky z ciziny umožňuje. Existují, stačí si dát práci a vědět o tom, že je nutné tuto situaci pohlídat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: pojištění, dovolená

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme