Reklamní pozice premium odkaz

Největší zajímavosti na téma trezory 1/2

Největší zajímavosti na téma trezory 1/2

Ilustrační foto

Měsíc vykradený trezor varšavské banky

V roce 2015 se podařil zajímavý lup v polském hlavním městě. Zhruba půl milionu zlotých si odnesl lupič, aniž by se na to skoro měsíc přišlo. Zamaskovaný muž navštívil pobočku banky časně ráno, odpojil alarm, vzal si, co uznal za vhodné a opět alarm zapojil a odešel. Zajímavé je to, že si pracovníci banky této krádeže všimli až zhruba po měsíci, kdy měly být peníze převedeny na účty několika podnikatelů. I když se na kamerovém systému následně průběh celé loupeže zjistil, pachatele se dopadnout ani identifikovat nepodařilo. Vyšetřovací verze pracuje s možností, že se jednalo o někoho, kdo znal přístupová hesla do trezoru, a tedy, zda se nejednalo o někoho ze zaměstnanců.

V trezoru uvězněný zákazník

Kuriózní situace se stala v souvislosti s trezorem v západoněmeckém Mönchengladbachu, kdy banka omylem zamkla ve svém trezorovém prostoru jednoho ze svých zákazníků. Muž zůstal navečer uvězněn v neprodyšně uzamčené zóně poté, co si přišel vyřídit své záležitosti takřka na poslední chvíli. Pracovníci banky nic netušícího klienta zamkli a důkladně zakódovali. Poté, co přišel na to, co se stalo, rozsvítil si světlo a domovním telefonem se dovolal na centrálu příslušné banky. Za dvě hodiny byl ze svého dočasného vězení, aniž by se čímkoliv provinil, ve zdraví propuštěn na svobodu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: zabezpečení

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme