Reklamní pozice premium odkaz

Mediátor jako prostředník při řešení sporů

Mediátor jako prostředník při řešení sporů

Ilustrační foto

O rodinných, sousedských i dalších sporech a konfliktech se tradují legendy. Zatímco pro jiné se jedná o zábavné příhody, které se od srdce (a někdy i trochu škodolibě) rádi zasmějí, pro samotné účastníky podobných sporů jde o velmi nepříjemný zážitek. Často je to kapitola života, na kterou by nejradši zapomenuli a jenž je stála několik let stresu a problémů. Jak podobným situacím předejít?

Mediátor jako nová cesta

Jednou z nejlepších možností, jak vyřešit spor, je institut mediátora. Mediátor je vyškolená osoba, která se s oběma smluvníma stranami snaží najít řešení jejich sporu mimosoudní cestou. Tedy takovou, která je bude stát minimum peněz i nervů. Ve výsledku nemusí samotný spor poznamenat ani jejich vztah, což je kolikrát mnohem důležitější, než samotný materiální výsledek problémů. Mediátor vám pomůže nejčastěji v těchto problémech:

  • Rodinné spory

  • Sousedské konflikty

  • Občanské spory

  • Pracovní spory

Bez vůle obou stran to nepůjde

Při odpovědi na otázku, jak na řešení sporů, je nutné si uvědomit, že pomoc mediátora musí chtít obě strany sporu. Jakmile jedna z nich odmítá spolupracovat, tak vám mediátor nedokáže pomoct. Jeho prací je totiž oslovení protistrany, se kterou se pokusí vyjednat takovou dohodu, která by byla vyhovujícím kompromisem pro všechny.

Obavy stranou

Nikdo se nemusí obávat, že by mediátor zneužil získané informace. V rámci jeho práce si to nemůže doplnit. Vzájemná důvěra je naprostým klíčem k tomu, aby byl mediátor úspěšný. Proto například používá plastové obálky a další bezpečnostní prvky, které eliminují riziko zneužití údajů. Také není potřeba se bát, že by mediátor někomu stranil. Ostatně na osobě mediátora se musí obě strany sporu shodnout, což nemusí být problém. I u mediátorů můžete vybírat z nabídky různých osob.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: právo, pr

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.