Reklamní pozice premium odkaz

Máte sklady? Nezapomínejte na bezpečnost

Máte sklady? Nezapomínejte na bezpečnost

Ilustrační foto

Mnoho podnikatelů, zejména těch menších nebo začínajících, si myslí, že sklad může být zrealizován v jakýchkoliv podmínkách. Jenže opak je pravdou. Každý sklad by měl být k tomuto účelu zkolaudován, což již samo o sobě naznačuje nutnost splnění určitých podmínek. Další faktory hrají roli v souvislosti s pracovně bezpečnostními předpisy. Pojďme si proto některé podmínky v krátkosti představit.

Bez hasičů ani ránu

Jakékoliv kolaudační řízení se neobejde bez vyjádření hasičů. To samé platí o běžném provozu skladu. Bezpečnost z hlediska požárního je jedním z klíčových kamenů, na které musí každý podnikatel dbát. Požární předpisy mají mnoho zákoutí, takže se každému vyplatí mít k jejich zajištění speciální firmu, která bude za všechno odpovídat. Například každý rok je nutná důkladná kontrola hasících přístrojů, které by měly být k dispozici v každém skladu. Jejich počet, velikost a obsah záleží na konkrétních podmínkách daného místa.

Skladová hala

V rámci řešení skladové haly a dalších skladovacích prostor je nutné myslet na skladníky. Jedná se totiž o řádné zaměstnance, tak jako v jakémkoliv jiném druhu zaměstnání. Proto je potřeba jim zajistit adekvátní pracovní podmínky. Každý majitel skladu by tedy měl vědět, do kolika kilogramů můžou zvedat zboží nebo výrobky muži a do kolika ženy. Zrovna tak je potřeba zajistit ve skladu adekvátní světlo, takže se vám může hodit vysoce výkonné průmyslové osvětlení. Zrovna tak byste se měli informovat o tom, jaké můžou být ve skladech podmínky ohledně průměrných teplot. A pokud se sklad v tomto směru nějak vymyká, tak co to pro vás a pro zaměstnance vlastně znamená.

Kancelář v rámci skladu

Je poměrně běžné, že v rámci skladů je alespoň jedna malá kancelář. Také v ní by mělo být k dispozici kvalitní kancelářské osvětlení. Navíc si uvědomte, že kancelář je z pohledu stavebně-technického úplně jiná místnost, než sklad. Je proto logické, že by měla splňovat i jiné nároky z hlediska různých předpisů. Nemluvě o tom, že by měla být pro tento účel i kolaudována.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: pr, podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme