Reklamní pozice premium odkaz

Zajímavé informace na téma pokladní systémy 1/2

Zajímavé informace na téma pokladní systémy 1/2

Ilustrační foto

Co je to pokladní systém?

V dnešní době nás pokladna v samoobsluze, restauraci či na benzince a v podstatě kdekoliv jinde nevyvede z míry ani nepřekvapí. Pokladny fungují prostřednictvím pokladního systému, což je v podstatě software, který provádí úkony spojené s transakcí, ale také ukládáním a předáváním peněz za koupené zboží či služby. Díky pokladnímu systému jsou všechny transakce evidovány a sjednoceny. Díky tomuto šikovnému pomocníkovi má obchodník usnadněnu kontrolu nad svou činností, zejména nad stavem zboží a tržbami. Moderní systémy zvládnou také různé režimy nastavení a ovládání, které opět zjednodušuje a zefektivňuje práci jak managementu, tak jednotlivým pracovníkům, kteří jej obsluhují.

Jak šel čas s pokladními systémy…

První pokladní systém vznikl ve své původní podobě již na konci devatenáctého století v americkém Ohiu. Jeho cílem bylo vyzrát na nepoctivé zaměstnance. Jednoduchý systém, který fungoval na mechanismu počítání hotovostních transakcí, byl vyvinut v roce 1897. První pokladna řízena počítačem byla pak představena v roce 1970. O tři roky později přišla společnost IBM se svým skladovým systémem, a ten se stal prvním produktem fungujícím na technologii peer-to-peer a lokální síti LAN se zálohováním a vzdálenou inicializací. O pár let později se začaly stále modernější systémy používat v obchodech, fastfoodech a restauracích, mimo jiné třeba ve společnosti McDonald.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: nakupování

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme