Reklamní pozice premium odkaz

Jak zabránit zneužití PIN při použití platební karty

Jak zabránit zneužití PIN při použití platební karty

Ilustrační foto

Obavy ze zneužití platebních karet má stále mnoho lidí. Oprávněně, protože ke zneužití může dojít. zejména pokud si nehlídáte svůj PIN při použití platební karty. Na co si tedy dávat pozor?

Kontrola bankomatu

Při výběru peněz platební kartou z bankomatu si bankomat pořádně vizuálně prohlídněte. Pokud na něm shledáte cokoliv zvláštního, nestandardního nebo podezřelého, výběr nerealizujte.

To samé platí pro okolí bankomatu. Jestliže se ve vašem okolí pohybuje nějaké podezřelé individuum nebo někdo, kdo je příliš blízko, raději odejděte.

Krytí klávesnice bankomatu a terminálu

Při zadávání PIN na klávesnici bankomatu nebo terminálu použijte druhou ruku k zakrytí toho, jaká čísla zadáváte. Na bankomatech může být umístěna skrytá malá kamera. U terminálu také hrozí různé kamery nebo zvídavé oči nenechavců v prodejně.

PIN mějte v hlavě

Chybou je i to, pokud si PIN uložíte do mobilu nebo někam zapíšete. Nejjistější místo je ve vaší hlavě. Ovšem vyvarujte se použití data narození, čísla domu apod. To může kdokoliv jednoduše uhádnout.

Měňte pravidelně PIN

Je to sice otravné, ale změna PINU v pravidelných intervalech je další důležitou prevencí. Nestojí vás to nic, neboť internetové bankovnictví tento krok již umožňuje udělat z pohodlí domova. 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: banka, internet, platební karta, nakupování

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme