Reklamní pozice premium odkaz

Dodávky tepla z tepláren mají svoje pravidla

Dodávky tepla z tepláren mají svoje pravidla

Ilustrační foto

Topná sezóna je v plném proudu a obyvatelé panelových domů a bytů se již hezky zahřívají doma v teple. Jaké mají dodávky tepla pravidla?

Kdy dodávky tepla začínají?

Obecně platí, že topná sezóna je považována ve dnech od 1. září do 31. května. Tím ovšem dodávka tepla automaticky nezačíná a nekončí. Teplárna začne teplo dodávat v okamžiku, když alespoň 2 dny následující po sobě klesne průměrná teplota pod 13 stupňů Celsia. V ten okamžik teplárna vyhodnotí další prognózu počasí. Pokud je výhled z pohledu zvýšení teplotního průměru negativní, začnou dodávky tepla.

Co se týká zastavení dodávek tepla, platí úplně stejné pravidlo, akorát opačným způsobem.

A co dodávky tepla mimo topnou sezónu?

V souladu s výše uvedenými informacemi je na místě položit otázku, jak je to s dodávkami tepla v případě, že se výrazně ochladí i mimo sezónu. Ani zde totiž není dodávka tepla zcela vyloučena. Ovšem aby k ní mohlo dojít, musí být splněné dvě hlavní podmínky:

  • musí dojít k poklesu za stejných podmínek, viz výše

  • současně musí se zahájením dodávek tepla souhlasit nejméně 2/3 odběratelů

Pokud by vám výše uvedené principy dodávek tepla z teplárny nevyhovovaly, můžete vyzkoušet jiné zdroje vytápění. Jen je dobré si spočítat, co je z pohledu nákladu na topení výhodnější.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: teplo, vytápění, energie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme