Reklamní pozice premium odkaz

Co je důležité při prodeji nemovitosti

Co je důležité při prodeji nemovitosti

Ilustrační foto

Pro úspěšný prodej nemovitosti je nutné udělat několik zásadních kroků. Které to jsou?

Určení ceny

Adekvátní cenu vaší nemovitosti na prodej může určit realitní makléř, odhadce nebo si ji můžete nastavit sami. V takovém případě je důležité se zorientovat v cenách, které jsou obvyklé v daném místě a čase. Musíte zohlednit i rozdíly v inzerovaných nemovitostech, což nemusí být nic jednoduchého. Roli hraje například velikost obytného prostoru, velikost pozemku, stav nemovitosti, různé přípojky, ale i mnoho dalšího. 

Na internetu existují i cenové mapy, které vám můžou významně pomoci.

Kde inzerovat

Znovu platí, že v případě využití služeb realitní kanceláře je propagace nemovitosti na bedrech této firmy. Pokud se rozhodnete prodat nemovitost tzv. na vlastní triko, máte k dispozici několik možností. Inzerci v místních či celorepublikových novinách, inzerci na internetových serverech zaměřených na prodej nemovitostí a propagace na vlastním plotu nebo balkonu dané nemovitosti.

Jak prodat

Pokud se objeví zájemce, je nutné, abyste s ním uzavřeli co nejrychleji kupní smlouvu. Realitní kanceláře vybírají rezervační zálohu, ale každý kupec na to nemusí přistoupit. Každopádně rozhodně doporučujeme nechat si vše zpracovat od advokáta nebo notáře, u kterého je možné nechat za poplatek složit peníze, dokud nebude provedený zápis na katastru nemovitostí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: nemovitosti, právo, reality

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme