Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Zateplení polystyrenem nebo minerální vatou 2/2

Rozhodněte se: Zateplení polystyrenem nebo minerální vatou 2/2

Ilustrační foto

Zateplení minerální vatou

Jde o materiál, který je vyrobený z kamenných vláken. Dnes se zateplení minerální vatou řadí mezi ta řešení, která můžeme označit za jedny z nejlepších na trhu. I zde se setkáme s celou řadou možností, hlavně s ohledem na samotnou tloušťku dané vaty, nebo s ohledem na její kvalitativní vlastnosti – zda je například hydrofobizovaná. Roli hraje i to, jaká je v rámci jednotlivých produktů orientace vláken v daném kusu.

Jaké výhody a nevýhody má zateplení minerální vatou?

Pozitivum je rozhodně to, že minerální vata zaujme lepšími difusními vlastnostmi, stejně jako lepší propustností, v porovnání s polystyrenem. Dále má zateplení minerální vatou výhody v tom, že je to materiál, který je dokonale odolný vůči jakémukoliv vlivu UV záření. Jsou ale i nevýhody, které tato cesta může mít. Jednou z nich je určitě cenová stránka věci, jelikož jde o řešení, které je poměrně drahé. Dále nesmíme zapomínat na to, že je třeba vyvarovat se styku vaty s vodou. A to z toho důvodu, že potom ztrácí své vlastnosti. I z toho důvodu ji není možní používat v některých částech objektů, kam se řadí třeba balkony, oblast zastřešení, nebo zdivo, které přímo přiléhá k samotným chodníkům i jiným cestám.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: bydlení, energie, teplo, úspory

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme