Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Zateplení polystyrenem nebo minerální vatou 1/2

Rozhodněte se: Zateplení polystyrenem nebo minerální vatou 1/2

Ilustrační foto

Zateplení polystyrenem

Polystyren dnes můžeme označit za nejoblíbenější izolant. Je tedy jasné, že zateplení polystyrenem vcelku dominuje. Stejně tak nezapomínejme na to, že se jedná o materiál, který je celkem lehký a dobře se s ním pracuje. Současný trh nabízí dva typy, které jsou prodávány v různých tloušťkách, a to s ohledem na to, jak kvalitní izolaci potřebujeme. Daná typy se liší hlavně:

  • V objemové hmotnosti

  • V odolnosti proti stlačení

  • V odolnosti vůči mechanickému poškození

Zateplení polystyrenem výhody a nevýhody

Jak jsme zmínili, pozitivem jsou určitě kvalitativní vlastnosti, stejně jako to, že se s materiálem celkem dobře pracuje. Stejně tak pozitivně zaujme i nízká pořizovací cena, stejně jako jeho vysoká životnost. Jsou ale i určité nevýhody, na které nesmíme zapomínat. Je to třeba fakt, že při zateplení polystyrenem není žádoucí vystavovat tento materiál delší dobu na slunci, stejně jako platí, že jeho nevýhodou může být takzvaná sublimace. Jedná se o jev, v rámci kterého se může smršťovat. A k tomu dochází hlavně při vyšších teplotách, například v kombinaci s tmavou barvou fasády.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: teplo, bydlení, úspory, energie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme