Reklamní pozice premium odkaz

Pár zajímavostí na téma bezpečnostní zámky 2/2

Pár zajímavostí na téma bezpečnostní zámky 2/2

Ilustrační foto

Když jsou klíče skoro přežitek

Máme chytré mobily, auta, pračky, proč ne také zámky? Pár se jich už na trhu najde a jsou opravdu šikovné. Ty, které zvládnou samy dveře automaticky zavřít a následně i zamknout bez toho, abyste se obtěžovali s klíčem, mezi ně opravdu patří. Otevírání je pak klasické s použitím klíče. Existují však ještě vymakanější varianty, které kupříkladu dokážou dveře odemknout i bez klíče. V tomto případě tomu tak je díky magnetické kartě, klávesnice či různých spínačů, které dají pokyn elektromotorické vložce a dveře se pak následně odemknou nebo zamknou. Kdo má neustálý problém se zapomínáním klíčů, tomu však ani karta jeho situaci nevyřeší, pro tyto osoby je pak ideální zámek se čtečkou otisku prstů.

Na co si dát pozor při výběru zámku?

Určitě dbejte na nákup u odborníků, tedy autorizovaných prodejců, současně dbejte na to, aby kvalita zámku odpovídala normě ČSN P ENV 1627. Nezapomínejte na bezpečnostní třídu, kdy trojka je přijatelný základ, čtvrtá kategorie je již jistota. Není vhodné vybírat zámek, jehož klíč lze na počkání udělat kdykoliv a kdekoliv, skrývá se za touto variantou nemalá hrozba. Lepší je zámek, který k přidělání klíče potřebuje bezpečnostní kartu a ověření totožnosti majitele. K novému zámku chtějte vždy český manuál a návod na údržbu. Jestli zámek začíná drhnout, pravděpodobně je poškozen a je vhodné jej co nejdříve vyměnit. Myslete na své bezpečí a proto: nikdy nikomu nepůjčujte své klíče, nemusí se to vyplatit.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: bydlení, zabezpečení

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme