Reklamní pozice premium odkaz

Pár zajímavostí na téma bezpečnostní zámky 1/2

Pár zajímavostí na téma bezpečnostní zámky 1/2

Ilustrační foto

Jak odradit zloděje

Často se říká, že si zloději dokáží se zámkem domu či bytu poradit bez problémů během několika málo minut. Ano, je-li zámek jednoduchý, pak vyloženě zloděje láká k tomu, aby se podívali, co se skrývá za ním. Už samotný zámek dokáže tedy zloděje odradit od toho, aby se namáhali. Klasický dozický klíč tedy není správným řešením. Určitě je vhodné pořídit zadlabací zámek, který je ukryt uvnitř dveří. Samozřejmostí je pak jeho ochrana pořádným kovovým štítem, který se nepodaří odtrhnout, navrtat, dolomit ani odšroubovat. Kování je bezpečné, ale vůbec nepůsobí nijak přehnaně, co se vzhledu týče. Na trhu existuje řada modelů, které hezky sladíte s typem dveří.

Cylindrická vložka je jistota

Bezpečnostních cylindrických vložek existuje nesčetné množství. Při jejich výběru je vždy vhodné hledět na bezpečnostní třídu, kdy pro domy a byty bývá doporučována kategorie tři nebo čtyři, současně se však neobávejte kontaktovat odborníka. Ten by totiž měl vybrat takový zámek, který bude pasovat přesně na vaše dveře. Cylindrické vložky jsou specifické v tom, že využívají magnetický nebo kombinovaný mechanismus, který o mnoho složitější, než u obyčejných dveří a jeho překonání vůbec není jednoduché. V případě, kdy kupříkladu ztratíte klíče, lze některé typy těchto bezpečnostních vložek překódovat. Tato varianta je mnohem jednodušší a také levnější, než kupování a výměna celé vložky.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Financov.cz

Štítky: bydlení, zabezpečení

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Financov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Financov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Financov.cz.

Z dalších webů vybíráme